web tasarım

Web Tasarım ve SEO

Arama motorları siteleri sıralarken davranışsal faktörleri dikkate alır. Bir kaynağı ziyaret ederken kullanıcı puanlarını kaydederler. Bu, meseledeki konumu etkiler. Arama motorları onları aldattıkları için yaptırım uygular ve ardından trafik düşer.

İyi düşünülmüş bir site yapmak, ziyaretçilerin davranışlarını etkiler, doğrudan etkili SEO tanıtımıyla ve dolayısıyla müşterileri çekmek ve satışları artırmakla ilgilidir. Site mümkün olduğunca kullanıcı dostu ve anlaşılır olmalıdır. Ve bu durumda, tasarımın benzersizliği her zaman belirleyici değildir.

Web tasarımı ve SEO’nun bazı alanlarının ne kadar iç içe olduğunu kullandıkça anlayacaksınız. SEO, web tasarımının ayrılmaz bir parçası haline geldiğinde, tüm site çok daha kullanıcı ve arama motoru dostu hale gelir. Herkes birbirini daha iyi anlamak için biraz çaba gösterse, bu herkes için hayatı kolaylaştırır, iletişim daha rahat olur, projeler daha hızlı ve daha karlı tamamlanır.

Bu nedenle, daha iyi bir web tasarım ajansı olmak ve müşterilerinize iyi hizmet vermek istiyorsanız, harika bir tasarımın yanı sıra site yapmak geliştirmek için neler yapabileceğinizi de düşünmelisiniz.

Site kurmak için tüm işleri kendiniz yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu ipuçlarını öğrenmek için zaman ayırarak müşterilerinize daha iyi tavsiyelerde bulunabilecek, daha fazla insanla çalışabilecek ve dilerseniz bu ipuçlarından bazılarını her zaman uygulamaya koyabileceksiniz.

SEO ajansı gibi, seo ve web tasarım sadece işlevsellik ve estetikten daha önemlidir. Bir site arama motorunu uyumlu hale getirmek, doldurmayı ve dizine eklemeyi kolaylaştırmak, SEO protokollerini entegre etmek web tasarımının en çok arzu edilen yönüdür.

Bir web tasarım ajansı, özellikle tüketicilerin %77’sinin bir markayla iletişim kurmadan önce kapsamlı bir şekilde araştırdığı söylendiğinde, SEO dostu bir web sitesi oluşturmanın önünde hiçbir şey durmamalıdır. Bir web sitesinin iyi tasarımla trafik çekmesi çok kolaydır, ancak trafiğin hedef kitleye ait olduğundan ve kullanıcı etkileşimi oluşturduğundan emin olmak için web tasarımcılarının bir web sitesi tasarlamalarına yardımcı olacak birkaç SEO metriğini anlamaları gerekir.

Herhangi bir web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer alması için, SEO ajansı sayfa içi SEO ve sayfa dışı SEO önemlidir. Müşteriler bir markayı önceden araştırıp, içerik ve pazarlama taktikleri ile birlikte belirli sorular bulduklarından, web tasarımı kusursuz ve inkar edilemez olmalıdır. 

Google’ın temel amacı, ziyaretçilerin aradıklarını bulmalarını kolaylaştırmaktır. En iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için Google, en iyinin en iyisini sonuçların en üstüne yerleştirir. Bir tasarımcı, bunun harika bir tasarım ve arama terimleriyle tutarlı bir şekilde eşleşen anahtar kelimelere sahip ilgi çekici içerikle kolayca elde edilebileceğini düşünüyorsa, muhtemelen yeni başlayanlardır. 

Aslında Google, bir siteyi sıralarken sadece anahtar kelimeleri değil, aynı zamanda diğer birçok faktörü de dikkate alır. Şu anda Google algoritması, yalnızca en iyi sıralamayı sunabilen en iyi kelimeleri değil, aynı zamanda kullanıcı memnuniyetini artıran faktörleri de hesaba katıyor. Web tasarımcısı burada devreye giriyor. Doğrudan sayfada, süreçte SEO’yu düzeltmek için kullanılan SEO ajansı web tasarımı unsurları vardır. URL kolaylığı, HTTP kodları, meta ve başlık etiketleri ve bağlantı açıklamaları gibi unsurlar, bir web tasarımcısı ve SEO için hayati ve ortaktır. Bir web tasarımcısı bu SEO sürecini tasarımın en başında başlatırsa, bir işletme site yayınlanmadan önce SEO’ya başlayabilir ve lansmandan hemen sonra daha yüksek sıralamalar alabilir. 

Site kurmak ile ilgileniyorsanız hem web tasarım hem de SEO hizmetlerinin en temel amacı kullanıcılara harika bir deneyim yaşatmaktır. Biri sitenizin görünümüne, diğeri arama motorları sonuç sayfasındaki sıralamasına odaklanabilirken, ikisi de ziyaretçilere aradıklarını veren bir site oluşturmak için çalışır. Web sitenizdeki insanlar, ancak sitenizde kolayca gezinebiliyorlarsa ve bunu yaparken bakmaktan keyif alıyorlarsa müşteri haline gelecektir. Web sitenize ancak belirli anahtar kelimeleri aradıklarında görünmesini sağlayan etkili SEO stratejileriniz varsa ulaşabilirler. Başarılı bir şekilde uygulandığında, web tasarımı ve SEO, işletmenizin başarılı olmasına yardımcı olacaktır.