web sitesi yaptırmak istiyorum

"Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum" Diyenler İçin

Bir web sitesi yaptırmak için ne gereklidir? Bir web sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız ancak bu konuda yeniyseniz, nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. İzlenecek adımların net bir listesi olmadan, başlamaktan korkabilirsiniz.

Bir web sitesi kurmayı düşünüyorsanız, büyük olasılıkla zaten öndesinizdir (çoğu insan, ne için istediğini bilmeden bir site oluşturmayı düşünmez). Ancak, kendinizi aşmadan önce, onunla ne elde etmek istediğiniz konusunda çok net olun.

Hizmet sektöründe iş kuruyorsanız; site, işletmenin ne sunduğunu ve neden kiralamaları gerektiğini müşteriye yeterince iletmelidir. İşletmeniz bir ürünü satmaya odaklanmışsa, amacınız insanları ürünü sepete atıp satın almaya çekmektir. Özel hedefiniz ne olursa olsun, web tasarım ajansı sağladığı adımlar bunu başarmanıza yardımcı olmada önemli bir rol oynayacaktır, bu nedenle ilerlemeden önce net bir hedefinizin olması çok önemlidir.

Web siteniz için bir isim seçerken, kulağa hoş gelmesi yeterli değildir.  Sitenizin adını kaydettiğiniz alan adı ile eşleştirmeniz gerekmez, ancak adlar eşleşirse bir ziyaretçinin sizi tekrar bulması çok daha kolay olacaktır, bu nedenle başvurmadan orijinal bir .com alan adı bulmaya değer olabilir. Genel olarak, alan adınızı kaydedebilir ve web barındırma hizmetiniz için tek seferde ödeme yapabilirsiniz; birçok barındırma planı, paketin bir parçası olarak en az bir alan adı (ve bazen daha fazlasını) içerir. 

İnternette gördüğünüz her site, birinin oluşturması gereken temel bir tasarıma sahiptir. Web tasarımı kullanışlı ve sezgisel olduğunda, kullanıcı, yerleşimi hakkında iki kez düşünmeden bir sitede gezinebilir. Bu mümkündür, çünkü birisi onu ziyaretçinin ihtiyaçlarını kolayca karşılayacak şekilde tasarlamak için zaman ayırmıştır.

Sitenizi tasarlamak için birkaç seçeneğiniz var. Benzersiz ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir şey tasarlamak için web tasarımı konusunda başarılı bir web tasarım ajansı ile çalışabilirsiniz. Ayrıca bir web sitesi oluşturucu kullanabilir ve şablonları ve sezgisel tasarım ara yüzlerini kullanarak sitenizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Son olarak, web tasarımını öğrenebilir ve sitenizi sıfırdan oluşturabilirsiniz. Daha önce deneyiminiz yoksa bu son seçeneğin kolay olmayacağı konusunda sizi uyarıyoruz. Bu iş sanıldığı kadar kolay değildir. Web tasarımında olduğu gibi, ziyaret ettiğiniz sitelerde yer alan metni oluşturmaya yönelik tüm çalışmaları muhtemelen fazla düşünmüyorsunuz. Buna rağmen yazmak, yüzleşmek zorunda kalacağınız zaman alıcı ve zor bir iştir.

Siteniz için en çok hangi dijital pazarlama taktiğinin işe yarayacağını düşünün ve trafiği artırmak için tanıtmanıza yardımcı olacak bir plan yapın. Sitenizi bulamazlarsa kimse ürününüzü satın almaz veya içeriğinizi okumaz. İlk adımda belirlediğiniz hedefe ulaşmak için, sizin için bir hedef kitle oluşturan pazarlama çabalarına yatırım yapma taahhüdünde bulunmanız gerekecektir.

Web sitesi oluşturucular, web sitenizi çevrimiçi hale getirmenin açık ara en kolay yoludur, ancak bir web barındırma ile WordPress kullanmaktan biraz daha pahalı olabilirler. Bütçe dostu bir seçenek arıyorsanız ve biraz daha teknik bir yapım sürecinden memnunsanız, WordPress size çok fazla esneklik sağlayan harika bir seçenektir. WordPress’i kullanmak bir web sitesi oluşturucu kadar kolay değildir, ancak başlamak hala oldukça kolaydır ve çok çeşitli ücretsiz şablonlar ve eklentiler, sitenizi özelleştirmek için neredeyse sınırsız seçenek sunar. WordPress ile harika görünen bir web sitesi oluşturmak için kodlamayı bilmenize veya çok fazla deneyime sahip olmanıza gerek yok.

Bir web sitesi oluşturmanın komplikasyonları vardır; ancak atmanız gereken temel adımların farkında olduğunuzda, gelecek için bir plan yapmak daha kolay olacaktır. Tabii ki; sitenizi zaten başlatmış olsanız bile yeni zorluklarla karşılaşacaksınız; ama sitenizin ziyaret sayısı arttığını gördüğünüzde tüm bunlara değecektir.