sosyal-medya-ajansi

Sosyal Medya Ajansı Ne Yapar?

Sosyal medya hakkında konuşmak, diğer pazarlama türlerinden bahsetmek kadar yaygın hale gelse de, gerçek şu ki, şirketlerin bir sosyal medya ajansının ne kadar ileri gidebileceğini tanımlamak için güvenecek bir parametresi yoktur. Günümüzde sosyal medya yönetimi, bir şirketin pazarlamasında önemli ve birincil rollerden birini oynamalıdır. Sosyal medya varlığı, güçlü bir pazarlama aracıdır ve tüketici yolculuğunun her aşamasında çalışır.

Sosyal medya yönetimi yardımıyla potansiyel bir alıcının dikkatini ürüne çekiyor, tüketici ile iletişim kuruyor, bir satış aşaması/satışı oluşturuyor, müşteriden geri bildirim alıyor ve böylece satış gerçekleşiyor. Bu, bir markanın tüketicisiyle doğrudan iletişim kurabileceği ve binlerce kullanıcının göreceği bir alandır. Yaratıcılık düzeyi, doğru yazma veya belki de küçük bir hata gibi basit konulardan değil, bir şirketin itibarını ve hatta ticari faaliyetini riske atan durumları içerir. 

Sosyal medya ajansı nedir?

Kesin olarak söylemek gerekirse, bir sosyal medya ajansının sosyal ağları bir pazarlama aracı olarak kullanan ve kullanan bir ajans olduğu söylenebilir.

Hem küçük işletmelerin hem de büyük şirketlerin, bir sosyal medya ajansından, hizmetlerinde ihtiyaç duyulan avantaj ve faydaların ötesinde ne beklemeleri gerektiğini bilmeleri önemlidir. Bir dijital pazarlama ajansının sosyal medyada size nasıl yardımcı olabileceği, büyük ölçüde bir analiz temelinde oluşturulan hedeflere ve stratejiye bağlıdır.

Ajans, gerçek zamanlı olarak web varlığının gelişimi ve kullanıcıların davranışları hakkında analitik verileri yorumlayabilir.  Müşteriyi tanımak ve dönüşümleri artırmak için iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmakla ilgilidir. Kullanıcı davranışını ve biçimler, bağlantı süreleri ve belirli eylemlerle (tepki verme, paylaşma veya yorum yapma) içerikle nasıl etkileşime girdiklerini izlemek kadar basittir. Dijital izleme görünürlük sağlar ve bir sosyal medya dijital pazarlama ajansı bu bilgilerin tercümanıdır.

Bu verilerin nasıl yorumlanacağı ve bunlarla ne yapılacağı kesin olarak bilinmediğinde iş karmaşık hale gelir. Kullanıcılar videonuzla 3 saniye boyunca zar zor etkileşim kurduğunda ne yapmalı? Reklamınızın çok sayıda tıklaması ve az sayıda dönüşümü varsa ne yapmalısınız? Bir dijital pazarlama ve sosyal medya ajansının tavsiyesinin merkezde olduğu yerde ne yapılması gerektiğidir. Bir reklam veya dijital pazarlama ajansı, şirketinizin bulunduğu platformları izlemekten ve hedef kitlenizle iletişim kurmanın yollarını aramaktan sosyal medya reklam verme eyleminden sorumludur. İnsanların tercihlerine göre içerik stratejileri geliştirmenin yanı sıra analiz ve veri toplama, pazarlama ajansınızın şirketinizin markalaşmasının iyiliği için uygun kararlar almasına olanak tanır.

Olumlu sonuçlar elde etmek için iyi içerik çok önemli hale gelir. Hangi içeriğin sağlanacağını ve hangi biçimin ideal olacağını bilen uzmanlar olmadığında ilgisizlik yaşanır.

Uzmanlaşma giderek daha gerekli hale geliyor. Bir sosyal medya ajansı, uzman olduğu için internette pazarlama ve iletişim konusunda deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekibe sahiptir.  Yalnızca profilleri güncellemek yeterli değildir. İyi yürütülmezse çevrimiçi eylemlerin başarısız olmasına neden olan çok sayıda planlama, karmaşık ölçüm sistemleri ve Yatırım Getirisi vardır. Ve bunu sadece bir Twitter profiline sahip olarak öğrenemezsiniz.

Çevrimiçi medyanın olanaklarını anlamak ve bunları hedeflere ulaşmak için nasıl kullanacağını bilmek basit bir iş değildir. Sosyal ağlar üzerinden bir hizmet alırken veya bir profesyoneli işe alırken, dijital bir iletişim planının oluşturulmasını isteyin.

Bir sosyal medya ajansında roller daha proje odaklıdır. İnternet ile çalışan profesyoneller daha kapsamlı eğitime ihtiyaç duyarlar. Örneğin uygulamaların nasıl çalıştığını veya bir portalın sınırlamalarını bilmiyorlarsa, yalnızca iyi metinlere sahip olmak yeterli değildir. İş, müşteriye çok yakındır ve neredeyse günlük iletişim gerektirir. Sosyal medya ajansları bu konuda çok başarılır ve kendinizi güvenilir profesyonellere bırakmanız gerekir. Sosyal medya reklam verme pazarlama analiz gibi çözemediğiniz her sorun için buradayız.