Web Tasarım

 

İnternet sitesi kurmadan önce bilmeniz gerekenler

Son yıllarda dijital platformların hızla gelişmesi ile birlikte internet siteleri işletmesini büyütmeye düşünen herkes için çok önemli bir araç haline dönüştü. Hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun, tüm işletmelerin bir web sitesine sahip olması sunduğu ürün ve hizmetleri sergilemesi için çok etkili bir yöntem olmaya başladı. İşletmelerin bölgesel faaliyet alanlarından çıkarak ulusal ve hatta uluslararası bir faaliyet alanına erişebilmesi ve daha fazla müşteri kazanabilmesi için başarılı bir web sitesine sahip olması gerekiyor. Ancak bunun için bir internet sitesi kurmadan önce belirli bazı detayların bilinmesi gerekiyor. 
Bir internet sitesi kurmadan önce başarılı ve etkin bir internet sitesine sahip olabilmenin hangi detayları içerdiğini biliyor olmalısınız. Burada amaç gelişigüzel bir internet sitesine sahip olmak yerine etkileşimi yüksek başarılı bir internet sitesine sahip olmaktır. Dolayısıyla bu süreç belirli bazı detayları içerisinde barındırmaktadır.
Etkin ve başarılı bir internet sitesi kurmadan önce bilmeniz gereken detaylar şöyledir;

 

Kullanılabilirlik

Başarılı bir internet sitesinin kolay bir kullanıma sahip olması gerekir. Kullanımı kolay internet siteleri herkes tarafından anlaşılabilmektedir.  Dolayısıyla müşterileri internet sitesine çekme olasılığı ve internet sitesi içerisinde uzun bir zaman geçirme olasılığı her zaman daha yüksek olacaktır.  İnternet sitesinde kolay kullanım ve sorunsuz bir gezinme sağlayabilmek, ziyaretçilerin aradıkları bilgi veya ürünleri daha kolay bulunmasına olanak yaratmaktadır.  Bu nedenle etkin bir kullanım için bir internet sitesinde başlıklar, etiketler, arama çubuğu, mobil uyum desteği ve navigasyon menüsü gibi özel detayların bulundurulması önemlidir. Bir internet sitesine sahip olmadan önce kullanılabilirlik konusunda işletmeniz için gerekli detayları belirlemeli ya bu yönlü bir hazırlık çalışması yaptırmalısınız.

 

Güvenlik

Internet sitelerinin en büyük düşmanı güvenlik tehditleridir. Her gün farklı saldırılara uğrayan web sitelerinin güvende olduğunu bilmek kullanıcılar için çok önemli bir gerekliliktir.  Bu nedenle internet sitesi oluşturmadan önce güvenlik unsurlarını bilmeli ve uygulanmasını talep etmelisiniz.

  SEO  Bir internet sitesinin görünür olması SEO ile mümkündür.  Arama motorlarında potansiyel müşterilerinizin size en hızlı şekilde ulaşabilmesi için internet sitenizin kaliteli bir SEO stratejisine ihtiyacı olacaktır.     Doğru alan adı Doğru ve akılda kalıcı bir alan adı başarılı bir internet sitesinin önemli adımlarından birisidir.  İnternet sitenizin marka bilinirliği kazanabilmesi ve insanların sizi en kolay şekilde bulabilmesi için doğru alan seçimi yapıyor olmalısınız.    Blog sayfası   Hangi amaçla kurulmuş bir internet sitesi olursa olsun, bu sitenin kategorileri arasında bir blog sayfasının yer alması ve bu blog sayfasının aktif bir yapıda olması Hedef kitlenizin ilgisini çekecektir. Ziyaretçileriniz için faydalı içerikler Suna bildiğiniz ve düzenli bir içerik üretimine sahip olan bir blog sayfası ile site trafiğinizi artırabilir ve kullanıcıların internet sitenizi daha fazla zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.   Markalaşma Markalaşma adına atılan adımlardan birisi olan internet siteleri doğru markalaşma için tamamen işletmenize özel hazırlanan kurumsal kimlik detaylarıyla don atılmalıdır. İşletmenizin logosu, kurumsal kimlik çalışmalarınızda kullanılan renkler, yazı tipleri, temel mesajlar ve renk şemaları işletmenizi yansıtan detaylar olmalıdır.  

wordpress, web sitesi kurmak, internet sitesi açma, dijital ajans, web tasarım