ETicaret Avantajları Nelerdir?

E-ticaret günümüz dünyasının en etkili satış yöntemlerinden biridir. Gelişen cihaz ve yazılım teknolojileri sayesinde e-ticaret sayısız avantajlar sağlıyor. İş modelini tamamen e-ticaret üzerine yapan firmaların yanı sıra mevcut satış kanallarına dijital dünyayı da eklemek isteyenler için avantajların yanı sıra dezavantajlarda vardır. Şirketinizin hizmet gösterdiği alana ürün modeline ve müşteri tipine bağlı olarak özel farklılıklar mevcut ise de genellikle e-ticaretin kazandırmış olduğu faydalar şu şekilde sıralanabilir;

  • 7 gün 24 saat çalışan bir mağaza sahibi olursunuz.
  • Yeni tedarikçilere ve dağıtıcılara ulaşma imkanı bulursunuz.
  • Tedarik zinciri yönetiminde iyileşme sağlarsınız.
  • Dünya pazarlarına girme olanağı bulursunuz.
  • Küresel bilinirlik imkanına sahip olursunuz.
  • Coğrafi kapsama alanınızı genişletirsiniz.
  • Genel işletme maliyetlerinizi azaltırsınız.
  • Daha az maliyet ile daha fazla ve daha etkili tanıtım imkanı bulursunuz.
  • Satın alma maliyetlerini düşürürsünüz.

ETicaret Avantajlı mı? 

E-ticaretin satıcılara sağlamış olduğu çok önemli avantajlar bulunmaktadır. E-ticaret avantajları denildiğinde bunların başında satışını yapmış olduğunuz ürün ya da hizmetleri aynı anda tüm dünyaya sunabilmek ve bundan kazanç elde edebilmek gelmektedir.

7 /24 açık bir mağazanızın bulunması demek çok fazla kişinin web sitenizi ziyaret edebilir ve ürün ve hizmetlerinizi satın alabilir olması demektir. Aynı zamanda E- ticaretin reklam bütçesi oldukça düşük olduğundan hedef kitlenize düşük bütçeler ile kısa yoldan hızlı bir şekilde ulaşabilme imkanı bulursunuz.

ETicaretin Müşteriler İçin Avantajları Nelerdir? 

Her ne kadar e-ticaret satıcılar açısından çok avantajlı olsa da müşteriler için de son derece avantajlı bir sistemdir. Müşteriler artık geleneksel satın alma alışkanlıkları terk ediyor ve e-ticareti tercih ediyor. Böylelikle hem geniş bir ürün ve fiyat çeşitliliğine ulaşabiliyor hem de kolay ve hızlı bir şekilde satın alma işlemi gerçekleştirebiliyor.

Fiziksel olarak yapılan mağaza alışverişlerinde çok zamanda az tedarik elde edildiği için artık E-ticaret ön plana çıkıyor. Tüketiciler yalnızca internetteki sekmeler arasında gezerek ürünlerin ve hizmetlerin kaliteli ve hesaplı olanını kolaylıkla buluyor. Bu durum hem müşteriler hem de satıcılar açısından oldukça avantaj sağlıyor.

Sizlerde e-ticaret dünyasının avantajlarından faydalanmak için alanında uzman bir firmadan web tasarım hizmeti satın alarak ilk adımı atabilirsiniz.

Leave a comment